Cрпските власти дадоа зелено светло за геј парадата во Белград

Одржувањето на „Парада на гордоста“ во Белград доби зелено светло од страна на српскиот премиер Ивица Дачиќ и првиот вицепремиер Александар Вучиќ , објави весникот „Блиц“.

Прочитај повеќе

Сараево: Бебе цело утро лазело на паркинг, го пронашле случајни минувачи

Напуштено бебе старо неколку месеци со оскудна облека вчера изутрината било пронајдено на платото пред железничката станица во Сараево.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Словенечката телевизија го повлекла цртаниот филм за Јанез Јанша

Цртаниот филм кој на децата на едноставен начин требало да им објасни што се случило во аферата "Патриа", е повлечен од Телевизијата Словенија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top