Ердоган сака нуклеарна бомба? Неприфатливо е да ни го забрануваат тоа!

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека е неприфатливо нуклеарните сили да ѝ забрануваат на Анкара да набави нуклеарно оружје, но не откри дали Турција има такви планови.

Прочитај повеќе

Харадинај го осуди ранувањето на младиот Србин во Митровица

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди ранување на 18-годишниот косовски Србин, што се случи вчера попладне на мостот на реката Ибар, што го дели градот Митровица, јави дописникот на МИА од Приштина.

Прочитај повеќе

Афера Бг: Орце Камчев се одмора на својата јахта во пристаништето во Варна

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ.

Прочитај повеќе

„Фич“: Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година

Според последниот извештај на агенцијата за рејтинг „Фич рејтингс“, Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година, пренесуваат медиумите во соседството.

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србија е подготвена за дијалог со Приштина, но тие треба да ги укинат таксите

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека очекува посилен американски притисок врз Приштина да започне суштински дијалог, веднаш по изборите за Косово и Метохија.

Прочитај повеќе

Германските војници бараат отштета поради осиромашениот ураниум на Балканот

Поранешните германски војници бараат отштета поради изложеност на осиромашен ураниум користен за време на војните на Балканот и во Ирак поради што фракцијата Алтернатива за Германија во Бундестагот побара мислење од германската влада.

Прочитај повеќе

Опозицијата во Албанија го обвини Рама дека украл милијарда евра

Лидерот на албанската опозиција, Љуљзим Баша во нова видео порака на социјалната мрежа „Фејсбук“ го обвини албанскиот премиер, Еди Рама за огромна кражба.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шпански туристи доживеале хорор во Албанија: Им се качил на возилото да се пресмета со нив

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски објект во Порто Палермо, кај Химара, се качил на хаубата на нивното комбе во движење и се обидел да се пресмета со нив.

Прочитај повеќе
Scroll To Top