Балотели се враќа!

Никогаш не го отпишувајте „Супер Марио“ иако минаа и четири години..

После долго време многу веројатно Марио Балотели ќе заигра повторно за Италија. Како што се наведува тој ќе добие покана за мартовските дуели против Аргентина и Англија.

Лујџи Ди Бјаџо, привремениот селектор на „Азурите“ после речиси четири години, повторно ќе му пружи шанса на Балотели, а ќе бидат повикани и Буфон и Кјелини кои сепак тешко е да се поверува дека ќе ги гледаме во квалификациите за ЕП во 2020 година.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top