Барселона дава премногу: Малком и плус 50 милиони

Екипата на Барселона трет преоден рок ќе се обиде да дојде до толку посакуваната трансфер цел..

Каталонците зимава тргнуваат во конечна офанзива со цел да го ангажира Бразилецот Вилиан.

За таа цел Барселона е подготвена да плати 50 милиони фунти плус да го отстапи Малком.

Сепак за ова најмногу се прашува Челзи кој реално би можело да ја прифати оваа понуда.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top