Беспилотен авион се урна во северна Грција

Се очекува официјална информација околу падот на авионот..

Беспилотен авион сопственост на грчката армија од типот „Сагем Спервер“, денес претпладне се урнал на околу четири километри западна од градот Комотини на северот од Грција.

Авионот извршувал тренинг, но се урнал само пет минути по полетувањето. Според првичните проценки, станувало збор за механички дефект.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top