Бетис вечерва со посебни дресови ќе ја дочекаат Барселона

Реал Бетис вечерва на домашниот терен „Бенито Виламарин“, ќе ја дочекаат Барселона..

Тимот од Андалузија ќе се обиде да ја искористи кризата во редовите на Барселона која владее и да дојдат до победа во овој наптревар, а на оваа средба домашните играчи ќе имаат посебни дресови на себе.

Нивниот добавувач на опрема „Kappa“, подготви посебен сет на дресови, со цел да прославата 20 години соработка и се потсеќа на некогашните дресови од почетокот на овој век.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top