Без интернет и телефон: Вонредна состојба во Кашмир

Ситуацијата во кашмир по воведувањето на вонредната состојба станува се потешка, граѓаните стравуваат од тоа што може да следи..

По одлуката на Индија да го укине специјалниот статус, во Кашмир е прогласена вонредна состојба.

Сите интернет и телефонски сервиси се блокирани а воведен е и полициски час.

„Сега никој не знае што следува “ вели еден од локалните жители.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top