Болат зборовите: Кјелини со една изјава го уништи Тотенхем

Италијанскиот репрезентативец Џорџо Кјелини е играч за големи натпревари..

Тоа го покажа и на дуелот со Тотенхем, спаси барем два сигурни гола, а против тим со потенцијал како премиерлигашот, успешно се справи во одбраната. На крајот со збор го дотолчи тимот на Тотенхем.

“Знаевме дека ментално се слаби. Освен тоа, слаби беа и во одбраната”, изјави Кјелини.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top