Борусија Дортмунд го победи Арсенал

Борусија Дортмунд Арсенал 2:1..

Борусија Дортмунд го победи вчеравечер  Арсенал во Лондон со 2:1. 

Головите за тимот од Дортмунд ги постигнаа Мхитарјан и Левандовски. 

Во вториот натпревар од оваа група (Ф) Олимпик Марсеј загуби од Наполи со 1:2. 

Сега Борусија Дортмунд, Арсенал и Наполи имаат по 6 бодови.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top