Божествена литургија во манастирот „Свeти Климент Охридски“ во Кинг Лејк, Мелбурн (Викторија)

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни..

На 08. 07. 2017 година, кога го празнуваме споменот на преподобната маченичка Февронија и на преподобниот Дионисиј, во манастирот „Свети Климент Охридски“ во Кинг Лејк, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

Денот беше целосно посветен на нашата младина за нивен духовен напредок.

Извор: МПЦ


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top