Божик во Австралија на плажа и во бикини

Во Австралија празникот се слави на плажите и тоа во костими за капење.

Додека жителите на северната хемисфера Божик го дочекаа во зимски јакни, во Австралија празникот се слави на плажите и тоа во костими за капење.

Плажата „Бонди“ во Сиднеј на Божик традиционално е полна со капачи од целиот свет, кои сакаат да се освежат, бидејќи во Австралија неодамна почна летото.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top