Британија чека: Што ќе каже денеска Тереза Меј?

Се очекува денеска британската премиерка, Тереза Меј, да го каже датумот кога ќе ја објави својата оставка..

Се очекува Меј да остане на лидерската функција во партијата за времетраењето на внатрепартиските избори за нов лидер, но, како што пренесува Ројтерс, таа веќе остварила средба со конзервативната група „Комитет 1922“, која, како што наведува агенцијата, има моќ да постави или да повлече премиер.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top