Цел свет се смее со „светците“: ПСЖ има ново значење

Седум години, потрошени неброени милијарди, а ПСЖ не успева да ја помине осминафиналната фаза од Лигата на шампионите..

Денеска се сопна на Реал Мадрид кој во двата меча им покажа на скапоплатените ѕвезди како се игра во елитното натпреварување. На двата натпревара европскиот првак постигна пет гола и ќе ја продолжи одбраната на титулата.

Но, губитник на вечерта е тимот на ПСЖ на чија сметка вечерва има еден куп шеги на социјалните мрежи. ПСЖ, на англиска транскрипција, има ново значење (PSG – Paris says goodbye) – Париз рече збогум.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top