Челси и Атлетико се договорија за Диего Коста

Како што пренесува Марка, Диего Коста ќе биде најскапиот фудбалер на Атлетико на сите времиња доколку трансферот биде реализиран..

Атлетико Мадрид на Челси му понуди 65 милиони евра.

Челси без проблем ќе го пушти овој напаѓач бидејќи менаџерот Антонио Конте и онака не смета на него.

Диего Коста е точно 200 дена без официјлен натпревар и по нешто повеќе од три години се враќа во Атлетико.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top