Челси издвојува богатство за фудбалерот на „Баварците“

„Баварците“ до 30. април би можеле да го откупат францускиот репрезентативец, Кингсли Коман кој летото 2015. година беше донесен на позајмица. Во тој случај „Бјанконерите“ би инкасирале 21 милиони евра..

Карл-Хајнц Румениге неодамна изјави дека Коман ќе остане во Баерн, но во Јувентус се обидуваат да го направат спротивното.

Причината е едноставна, крилниот напаѓач е на радарот на премиерлигашот кој е подготвен добро да го отвори паричникот за трансфер.

Француските медиуми пренесуваат дека Челси е подготвен да издвои 60 милиони евра за трансферот на Коман, што е одговор на желбата на Манчестер Сити и понудените 50 милиони.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top