Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот

Црно Буки ЗЛ оствари победа против ФК Кравари.

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот и со првата гостинска победа во сезоната извојувана во битолското дерби над ФК Кравари во кравари 0:1 (0:0). Стрелец Џокерот А.Николовски Почетен 

Состав:  Ѓ.Стојановски,Т.Бошевски.В.Лавчански,К.Ѓорѓиевски,П.Велевски,Д.Велевски.Н.Черговски.А.јанкуловски (68'А.Николовски) О.Дарајлиовски (55' Б.Тасески) Н.Мицевски, (72' А.Богдановски) Н.Најдовски. Стрелец Антонио Николовски 77 мин. 

Со оваа победа Црно Буки ЗЛ има 10 бода и се искачи на второто место. Младата екипа на Црно Буки предводена од легендарниот Љамче заслужено ги собра симпатиите на сите фудбалски вљубеници во Битола и Пелагонија.

Спонзори на тимот Црно Буки ЗЛ се Љупчо Кочишки и Игор Георгиевски, претседател на фудбалскиот клуб Алтона Меџик од Мелбурн, Австралија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top