Де Геа го начна Тотенхем, Кејн го докусури

Освен поразот од Манчестер Јунајтед, Тотенхем има уште една причина за тага бидејќи остана без својот најдобар фудбалер Хари Кејн..

Голгетерот се држеше за левиот зглоб по дуелот со Фил Џонс и Виктор Линделеф, па му беше укажана помош на крајот од мечот. Детални информации ќе има во текот на утрешниот ден.

Следен противник на Тотенхем е градскиот ривал Фулам, но евентуалното неиграње на Кејн ќе им направи многу проблеми на Спарс.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top