Дејан Пана заминува од ДПМНЕ: Не крена глава, затоа што Никола не крена ПАРАПЕТЧЕ!?

Веле Митаноски.

Плусинфо, синоќа, нешто после 23 часот објави информациија за кавга и наводен поголем инцидент во општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, на кој бил сведок и генералниот секретар на партијата, Кристијан Мицковски.

Наводно, дошло до физичка пресметка меѓу две групи, едните противници, другите поддржувачи на актуелниот градоначалник Никола Бакрачески.

Инцидентот се случил, кога биле споменати имиња на тројца можни кандидати за градоначалник, меѓу нив и Бакрачески.

Засега нема потврда дали инцидентот е пријавен во полиција.

Уште синоќа го контактиравме портпаролот на СВР од Охрид Стефан Димоски кој не можеше да ја потврди службено информацијата. Утрово повторно стапивме во контакт, само кажа дека и тој слушнал, но ништо повеќе не можеше да каже, што сугерира дека инцидентот не е пријавен вополиција.

Еден час после случајот, кој завршил со хепиенд „Ајде браќа да се напиеме кафе, (што слушнавте не слушнавте, што видовте не видовте!)“, еден од поистакнатите членови на ВМРО ДПМНЕ, Дејан Пана, излезе со пост на својот Фејсбук профил.

Целиот текст прочитајте го Т У К А 


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top