Делегација на Интегра наскоро во посета на Австралија

Македонците во Австралија ќе имаат чест подетално да се запознаат со изборната програма на Интегра и проблемите кои ги има Македонската нација во Република Македонија..

Денес ексклузивно дознавме дека делегација предводена од претседателот на Интегра - Македонската Конзервативна Партија, Љупчо Ристовски ќе биде во работна посета на Австралија.

Посетата ќе започне од 21 ноември и ќе трае се до 1 декември 2019 година.

За активностите и средбите со Македонскиот народ во Австралија ќе ве известиме дополнително.

Со Почит,

Гоце Ристески - ИНТЕГРА.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top