Денес во Сиднеј измерени 39 степени целзиусови

Прекрасно време за посета на Австралиските плажи.

Предвреме температурите во Сиднеј, Бризбан , Њукастел, Волонгонг и во целиот источен брег на Австралискиот континент со покачија до високи 39 степени.

Убавото време денес придонесе да се посетат прекрасните Австралиски плажи во тој  источен предел каде има и многу туристи од целиот свет.

Иако сега е пролет веќе предвреме пристигна летото што на многу мина не им смета и навистина е задоволство да се живее во место каде летото доминира 8 месеци во годината затоа Австралија е позната под името рај за живите.

На лице место во Сиднеј во Бондај  ги фотографиравме македонките : Ана, Жаклина, Џесика, Ристана и Снежана кој изразија желба да се видат на Фаланга.

Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top