Денеска нова седница на Владата

Владата во 11 часот ќе има нова седница, на која ќе се донесат дополнителни одлуки за заштита од ширењето на коронавирусот..

За одлуките Владата ќе информира по завршувањето на седницата.

Вчера Владата донесе одлука за забрана за движење на граѓаните на Куманово и неговата околина во текот на целиот викенд, односно почнувајќи од вчера од 21 часот до понеделник до 05 часот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top