Денеска вежба на специјалците на МВР во касарната „Илинден“

Специјалните единици ќе изведат вежба.

Припадници на специјалните единици на Министерството за внатрешни работи денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе изведат вежба насловена „ВИП-2017“.

На вежбата ќе учествуваат припадници на Единицата за специјални задачи и на Одделот за заштита на определени личности и објекти, информираат од МВР.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top