Денот на народното востание 11 Октомври неработен за сите граѓани

МТСП им го честитаат Денот на народното востание на граѓаните на Република Македонија..

Денот на народното востание 11 октомври 2018 година (четврток), е неработен ден за сите граѓани на  Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top