Диета со лубеница

За пет дена сте подготвени за на плажа.

Појадокот е ист секое утро: едно парче лубеница, 50 грама тост – леб, шолја чај.
Секој ден испијте по 12 чаши вода, чај или свежо исцеден овошен сок.
1. ДЕН:
Ручек: 100 грама варено говедско месо, 100 грама варен ориз со сос од домати, парче лубеница.
Вечера: 50 грама сирење, 1 парче тост-леб, лубеница по желба.
2. ДЕН
Ручек:  Тост – леб, 50 грама варени пилешки или мисиркини гради, 1 парче лубеница.
Вечера: 100 грама варена риба или на скара, краставици, пиперки, кромид и зелена салата, 1 парче лубеница.
3. ДЕН
Ручек: 30 грама шпагети со сирење и домати, лубеница по желба.
Вечера: Мешана салата со домати, краставици, пиперки, кромид и зелена салата, 1 парче лубеница.
4. ДЕН
Ручек: Чинија супа од зеленчук, 1 парче тост-леб, 50 грама варено пилешко месо, 1 парче лубеница.
Вечера: 2 варени компири со пармезан, лубеница по желба.
5. ДЕН
Ручек: 50 грама варено говедско месо со печурки шампињони, лубеница по желба.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top