ДИК со најнови резултати од 95,17 отсто од пребројаните гласови - овој кандидат е во водство

Државната изборна комисија ги соопшти резултатите од 95,17 отсто од пребројаните гласа..

Според ДИК кандидатот за претседател Стево Пендаровски е во водство за 156 гласа повеќе од Гордана Силјановска.

Стево Пендаровски има 307.560 гласа, Силјановска Давкова има 307.404 гласа, а додека Блерим Река има 75.163 гласа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top