ДИЛЕМИ – Како ќе се почитуваат двојните потписи во Пржинската Влада без Рашела Мизрахи?

Поранешната техничка министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска не дојде на работа откако во саботата беше разрешена во Парламентот..

Но, за функционирањето на оваа институција, во моментов има многу неизвеснотии. Имено, Законот за влада не предвидел околности како ќе функционира некое министерство во случај на разрешување на техничкиот министер. 

Контактирани од Алсат од Министерството за труд и социјална политика, се двоумат и велат дека бараат решение.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top