ДИМИТРОВ ОПТИМИСТ ДЕКА ЌЕ СЕ ПРИБИЛИЖАТ РАЗЛИКИТЕ ОКОЛУ ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Сеуште нема предлог на масата за името изјави министерот Никола Димитров во „Клик плус“ ..

Меѓу нас има уште разлики и треба да се надминат. Важно е Грција да направи разлика меќу името на областа и нашата држава Македонија.

Кај нас е битно да не се чепка во идентитетот,токму поради тоа се очекува идната Среда да се оформи рамката како и до каде ќе се преговара, изјави Димитров.Што се крои на честите македонско-грчки дипломатски средби, погледнете во видето  на Тв 21.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top