Димитров: Преговорите за името ќе започнат по локалните избори

Преговорите за името ќе започнат по локалните избори.

Министерот за надворешни работи Никола Димитров по средбата со двајцата шефови на дипломатиите на Шведска и Финска, Маргот Валстром и Тимо Соини во Скопје, изјави дека нивната посета уследи во многу важно време за земјава. Додаде дека процесот за преговори за името ќе започне по локалните избори.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top