Димков: СДСМ прифати да донесе еден милион Африканци во Македонија до 2030 година

Трајчо Димков од ВМРО-ДПМНЕ на продолжението на собраниската седница рече дека СДСМ прифатила да донесе еден милион Африканци во Македонија и земјата ќе се преименува во Македонија Етиопија..

- Досега укажуваме за она што СДСМ сака да го направи, да се обезличи македонскиот народ и држава. Но, за жал се што говоревме се покажа вистина. 

Една ексклузивна информација за СДСМ: има прифатено носење на еден милион африканци во Македонија. 

И државата да се вика Македонија Етиопија. И тоа е договорено да се направи до 2030 година.

Се смеевте тогаш, се смеете и сега, ама се што кажавме се покажа вистина, тврди Димков.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top