До петок одлука на САД за казните за Иран

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп в петок ќе одлучи дали ќе ги укине казните за Техеран, пропишани во Нуклеарниот договор со Иран од 2015 година..

– Трамп би требало да има состанок со државниот секретар Рекс Тилерсон и министерот за одбрана Џејмс Матис пред петок. Очекуваме одлука до петок. Веќе се разговара за тоа, изјави Стив Долдстин, портпаролот на Стејт департментот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top