Доцна во ноќта, пукна очекуваната бомба: Време за збогум во Лондон!

Вечерва шпанскиот медиум Марка, пишува дека Зидан и Азар имаат заедничко „ДА“ за трансфер и дека тоа ќе стане реалност наскоро..

Фудбалерот на Челси кој се уште незнае каде сака да настапува следната сезона, веројатно реши да направи промена и да се пресели во друго првенство.

Според информациите на Марка, договорот за трансфер од Челси во Реал треба да биде потврден во следните неколку денови.

Челси од овој трансфер најверојатно ќе инкасира 130 милиони евра.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top