Доктор побарал мито од 750 евра од пациентка

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Ужице, го уапсија Д.А, лекар специјалист од Општата болница во Ужице, осомничен за примање мито..

Постои сомнеж дека Д.А. побарал и прими мито од 750 евра како би прекинал бременост на пациентка, која била во 17 седмица од бременоста, нешто што не е дозволено.

Кривична пријава е поднесена уште против четири лица, поради сомнение дека извршиле кривично дело „давање мито“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top