Доналд Трамп стана дедо десетти пат

Сeмејството Трамп е побогато за нов член. Актуелниот американски претседател стана дедо десетти пат, објави неговиот син Ерик..

Ерик и Лара Трамп станаа родители на девојчето Каролина Дороти Трамп.

Ова е нивно второ дете, тие веќе го имаат едногодишниот син Ерик Лук Трамп.

Девојчето е десетто внуче на 73-годишниот Доналд Трамп, татко на пет деца, што ги има од три жени.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top