Драма на плоштад „Скендербег“: Им се заканувале по живот на полицајци, па избегале

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на случајот..

На Плоштад „Скендербег” во Скопје, вчера околу 22,10 часот по извршено легитимирање на А.И.(26) од Скопје, од страна на полициски службеници, истиот се вратил со поголема група лица упатувајќи им закани по животот на полициските службеници, по што лицата се дале во бегство.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top