Другар на починатиот со симптоми на ебола во тешка состојба е пренесен на Инфективна клиника

Под силно полициско обезбедување е просторот кај трговскиот центар Мавровка каде во хотелот Супер 8 биле сместени двајцата Британци..

Другар на починатиот Британец со симптоми слични на ебола пренесен на Инфективната клиника во Скопје. Вториот Британец кој исто така имал симптоми на ебола бил веднаш хоспитализиран каде е под лекарска терапија и медицински надзор.

Под силно полициско обезбедување е просторот кај трговскиот центар Мавровка каде во хотелот Супер 8 биле сместени двајцата Британци.

Министерството за здравство закажа вонредна прес конференција, по што ќе бидат познати повеќе детали.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top