ДУИ ја охрабрува власта да го затвори спорот за името со Грција во периодот што следува

Коалицискиот партер во владата ДУИ ги повика властите храбро да пристапат кон затворање на долгогодишниот спор со Грција во периодот што следува..

Ова е пораката што ДУИ ја испрати од состанокот на претседателството на кој текот на преговорите бил оценет како успешен и ветувачки за надминување на последната пречка во правец на целосна евроатлантска интеграција - се наведува во соопштението во кое меѓу другото се информира за конгрес во јуни.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top