Двајца луѓе се удавиле на плажа во Сиднеј и Страдбрук

Двајца мажи кои починаa во Сиднеј го донесе до девет бројот на луѓе кои се удавија во Австралија од Бадник до Нова Година..

Двајца мажи се удавија за неколку минути еден од друг во вторникот, еден во Сиднеј, еден на островот Страдбрук, со што го доведоа до девет од бројот на удавени лица во Австралија од Бадник.

35-годишен маж починал откако бил извлечен во несвесна состојба од водата на плажата Кловели во Сиднеј.

Службите за вонредни состојби беа повикани на плажа во вторникот во 1.54 часот во AEDT, каде што го најдоа човекот, со лекар веќе на сцена, соопшти портпаролот на амбулантата во Нов Јужен Велс.

Полицијата врши инвестигација на настанот и извештај ќе биде подготвен за коронаторот.

Четири лица се удавија во три инциденти пред Божик; петтиот починал по влегувањето во водата во Меккензи Фолс во близина на Ставел во Викторија; една жена се удави во Форџ Крик, во близина на Бернсдејл во Викторија, во саботата; и 58-годишен маж починал на Саншајн Кост во Квинсленд, откако бил извлечен од несвесното од сурфањето во саботата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top