Двајца приведени на протестот пред Собранието, се обиделе да ја прескокнат оградата

При крајот на денешниот протест пред Собранието против уставните измени дојде до инцидент..

На протестот настана туркање меѓу дел од демонстрантите и полицијата, по кое две лица беа приведени.

Од МВР потврдија дека две лица се приведени поради нарушувања на јавниот ред и мир. Неофицијално, тие се обиделе да ја прескокнат оградата и да тргнат кон Собранието.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top