Две намирници кои помагаат при киселини во желудникот

Киселината во желудникот може да се јави по лути и масни оброци, како и пиењето на кафе или алкохол..

Постојат две намирници што помагаат за намалувањето на киселините – ѓумбирот и сировите бадеми.

Едноставно земете парче ѓумбир, сварете го во вода, и така подготвената течност испијте ја.

За да ја смирите желудечната киселна земете десетина сирови бадеми и изедете ги.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top