Движење против коцкање, протест во Тетово

Тие побараа надлежните органи да го донесат што е можно побрзо Законот за игрите на среќа..

Преку импровизирано казино, Движењето против коцкање протестираше на плоштадот Илирија во Тетово, барајќи спортските обложувалници, како и казината да бидат лоцирани во области најмалку 3 километри оддалечени од населените места. 

Во импровизираното казино, активисти на Движењето поставија фотографии со пораки за штетите од коцкањето.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top