Двојни аршини во Македонија

Протести пред домот на Ременски.

Како што се менува власта во Република Македонија така се менува и начинот на размислување односно двојните аршини.

Деновиве политичарите и дел од пратениците воглавно членови на СДСМ се соочуваат со протести пред нивните домови од граѓани незадоволни од законот за јазици.

Фросина Ременски е една од оние пред чиј дом се протестираше.

На социјалната мрежа Фејсбук се споделува нејзина фотографија како во 2015 година протестирала пред домот на тогашниот Премиер Никола Груевски и било во ред и оправдано, сега кога се протестира пред нејзиниот дом протестира и самата таа со осуда дека не е дозволено.

Ете тоа се тие двојни аршини.

До кога?! Ало, до кога во Република Македонија секоја власт што ке доаѓа ке си носи закони, правила и одлуки како што ним им одговара, а народот секогаш ке биде жртва и марионета на нивните задкулисни игри.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top