Џафери во 17.30 часот ќе ги распише претседателските избори

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладне ќе ги распише претседателските избори, соопшти Собранието..

– Претседателот Џафери согласно законските обврски, денеска во 17.30 часот ќе го потпише решението за распишување на претседателските избори – стои во соопштението.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top