Џонсон: Европската унија ја водат копилиња

Европската Унија ја водат „копилиња“ обвини поранешниот британски шеф на дипломатијата Борис Џонсон . Новиот референдум би предизвикал бес кај британците смета Џонсон ..

„Сметам дека тоа би било неможно. Бесот би бил преголем , луѓето би биле потполно бесни од идејата повторно да гласаат“ - изваји Џонсон за можноста Британците да излезат на референдум за преиспитување на мислењето за напуштање на Британија од Европското семејство.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top