Џонсон побарал од Макрон да го „подбутне“ договорот за Брегзит

Британскиот премиер, Борис Џонсон, побара од францускиот претседател, Емануел Макрон, да „подбутне“ за да се обезбеди прифаќање на договорот за Брегзит, соопшти синоќа кабинетот на Џонсон..

Британскиот премиер му рекол на Макрон и дека Европската унија не би требало да негува лажни надежи дека Велика Британија ќе остане во ЕУ и после 31 октомври, пренесува Ројтерс.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top