Џонсон се закани со враќање на илегалните мигранти

Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека Британија ќе ги враќа назад сите илегални мкигранти кои сакаат од Франција да преминат во нивната земја..

„Ќе ве вратиме назад“, рече Џонсон на новинарско прашање за негова порака до илегалните имигранти, откако властите пресретнале брод полн со мигранти крај јужниот брег на Англија, пренесува Ројтерс.

Велика Британија не треба да се смета како место каде што можете автоматски да дојдете и да го кршите законот, рече британскиот премиер.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top