Еден и единствен: Меси го помина Иниеста, а сега е и најдобар во европските лиги

Барселона ја заврши домашната работа пред дуелот со Лион во Лигата на шампионите и ја задржа предноста од седум бода во однос на второпласираниот Атлетико..

Барселона ја заврши домашната работа пред дуелот со Лион во Лигата на шампионите и ја задржа предноста од седум бода во однос на второпласираниот Атлетико.

Освен тоа, Меси го помина Андрес Иниеста и сега е на второто место во историјата на клубот по бројот на одиграни натпревари во дресот на Барселона. 

За него ова беше 443. натпревар, Иниеста има 442, а на првото место е Чави со 505.

Ако нема проблеми, на почетокот од сезоната 2020/21 треба да падне и неговиот рекорд.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top