Еден од оснивачите на ВМРО ДПМНЕ од Мелбурн со порака за изборот на нов лидер на партијата

Последен апел пред конгресот до врвот на ВМРО ДПМНЕ.

Еден од оснивачите на ВМРО ДПМНЕ кој живее во Мелбурн, Австралија Г-дин Перо Мицевски преку социјалните мрежи упати апел до сите подржувачи на ВМРО ДПМНЕ.

Поратакта ви ја пренесуваме во целост:

Подршка до оснивачите на ВМРО ДПМНЕ за барањето за одложување на конгресот се со цел да се обезбеди поголема застапеност на членството каде ќе се избере легитимно избран иден лидер на нашата партија.

Голема е честа, но уште поголема одговорноста, сите заедно сплотени да го избереме идниот лидер на нашата света партија ВМРО ДПМНЕ.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top