Еди Рама повторно го промаши дрес кодот

На албанскиот премиер Еди Рама веќе му стана навика на високи средби со ЕУ да доаѓа облечен како што не треба..

Откако пред два месеци се појави на средба со шефицата на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини, облечен во тренерки, сега на самитот во Трст дојде во одело – но со дречливо бели патики.

Албанските медиуми не ги ни забележуваат ваквите модни екцеси на Рама, што значи дека не станува збор за инцидент околу дрес кодот туку за стил надвор од политичките протоколи во светот. На средбата со францускиот претседател Емануел Макрон снимателот видливо се трудеше патиките да не влезат во кадарот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top