Wednesday, August 17, 2022

Австралија

Македонија

Годинава нема да се одржи Охридскиот пливачки маратон, информираат од кабинетот на претседателот Пендаровски

Како што соопштуваат од Кабинетот на Пендаровски, на средбата која се остварила со претседателот на Националната пливачка федерација, Горан Стојановски,се разговарало за реализираните активности...

Пратениците на ЛДП го рушат Горан Милевски од претседателската позиција во партијата и министерското место?!

Пратениците на Либерално Демократската Партија, Моника Зајкова и Боби Мојсоски директно од претседателот на ЛДП Горан Милевски побарале тој да се повлече од позицијата...

Свет

Технологија

Спорт

ФУДБАЛ Деле Али денеска направи изненадувачки трансфер

Повремениот англиски репрезентативец го напуштил островот и кариерата ќе ја продолжи во Турција, пренесуваат странските медиуми. Турскиот гигант Бешикташ, кој сака да ја освои титулата...

„Пукнала тиквата“ меѓу Роналдо и Тен Хаг – назад нема!

Изгледа само прашање на време е кога Кристијано Роналдо ќе го напушти Манчестер Јунајтед. Иако Ерик Тен Хаг сакаше да го задржи најдобриот стрелец...

Скијачка му пркоси на МОК: „Едвај чекам да ви го видам ликот кога ќе ми врачите медал“

Дваесет и едно годишната руска скијачка Вероника Степанова му се спротивстави на раководството на МОК кое сериозно зајава на бранот на санкции за руските...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
13.3 ° C
14.8 °
11.7 °
72 %
9.3kmh
100 %
Wed
13 °
Thu
14 °
Fri
14 °
Sat
12 °
Sun
13 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Една главица кромид и две чешниња лук – никогаш не заборавајте го овој рецепт: Прва помош при кашлица, болно грло и за имунитет

Некои го нарекуваат и „домашно чудо“ – природен лек кога станува збор за кашлица, настинка, воспалени бронхии, но и за зајакнување на имунитетот. Овој...

Чудотворен пијалок кој радикално ги чисти цревата

Ако имате било какви проблеми со стомакот, овој пијалок пд само две состојки ќе ви помогне во елиминирање на болката и надуеноста: -чај од ајдучка...

Џејми исфрли една намирница и изгуби 12 килограми, Познатиот ТВ готвач откри и што си забранувал во работните денови

Џејми Оливер ослаби 12 килограми со елиминирање на една храна од исхраната. Тој, исто така, воведе изненадувачка забрана за себе! Jamејми Оливер е омилен ТВ...

Најново

Популарно