ЕКСКЛУЗИВНО: Јордан Митев повеќе не е ерген, еве ја среќната дама

Опкружен со многу убави девојки естрадната фолк звезда Јордан Митев сепак одбра една за себе со која ќе го дели животот и успесите..

Популарниот фолк пеач - Јордан Митев денес разочара многу женски срца но израдува едно.

Имено тој денес објави дека повеќе нее ерген и дека неговата љубена го кажала судбоносното ДА.

Ево што точно тој напиша на неговиот фејсбук:

ЕТЕ МАЈКО РЕШИВ ДА СЕ ЖЕНАМ...
Почитувани фанови,мојата љубена кажа ДА.
Од толку многу свадби што направив време е една свадба и за мене.
Поздрав до сите и таму каде што нема Господ нека дава на сите!

Оваа е навистина прекрасна вест и тимот на „Фаланга“ му посакува долг и среќен брак, исполнет со многу љубов, разбирање и куќа полна со дечиња со Славица Митреска.

Од фотографиите се гледа дека Јордан Митев џентлеменски ја запросил својата љубена.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top